Urząd Miasta Działdowo


ulica Zamkowa 12
13-200 Działdowo


tel.: (+48) 23 697 04 00
fax: (+48) 23 697 04 02


email: umdzialdowo@netbiz.com.pl


NIP: 5711002585
REGON: 000524358
TERYT: 2803011

Skład Rady Miasta Działdowo - IV kadencja - lata 2002-2006

XML A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Treść

v       Liczbę radnych wybieranych do rad ustala, odrębnie dla każdej rady, wojewoda, po porozumieniu z komisarzem wyborczym, odpowiednio do zasad określonych w ustawie z dnia 16 lipca 1998r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów powiatów sejmików województw (Dz.U. Nr 95, poz.602 z późn zm.) oraz ustawie z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. Dz 2001r. Nr 142, poz.1591 z późn. zm.) – art.27 ust.1 Ordynacji wyborczej.

 

v       Ustalenie liczby radnych dla każdej rady następuje na podstawie liczby mieszkańców zamieszkałych na obszarze działania danej rady, według stanu ewidencji ludności na koniec roku poprzedzającego rok, w którym wybory mają być przeprowadzone – art.27 ust.2 Ordynacji wyborczej.

 

v       Wojewoda Warmińsko-Mazurski zarządzeniem Nr 70 z dnia 26 kwietnia 2002r. na podstawie art.27 Ordynacji wyborczej w związku z art.17 ustawy o samorządzie gminnym po porozumieniu z Komisarzem Wyborczym w Elblągu ustalił, że do Rady Miasta w Działdowie wybranych winno być 21 radnych (Dz.Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 30 kwietnia 2002r. Nr 54, poz.847).

 

v       Rada Miejska w Działdowie uchwałą Nr XXXVI/457/02 z dnia 24 maja 2002r. dla Wyboru Rady Miejskiej dokonała podziału miasta Działdowo na okręgi wyborcze jak niżej:

 

 

 


Numer

okręgu wyborczego

 

Granice okręgu wyborczego

Liczba radnych wybieranych

w okręgu

-1-

 

-2-

 

-3-

 

1

ulice: Boczna, Władysława Broniewskiego, Brzozowa, Chabrowa, Chopina, Marii Dąbrowskiej, Konstantego I.Galczyńskiego, Graniczna, Grunwaldzka, Jęczmienna, Kajki, Kąkolowa, Klonowa, Jana Kochanowskiego, Kolejowa, Janka Krasickiego, Księżodworska, Lidzbarska, Lipowa, 11 Listopada, Lniana, Łubinowa, Makowa, Karola Małłka, Marchlewskiego, Miodowa, Mrongowiusza, Marcelego Nowotki, Osiedleńcza, Owsiana, Polna, Południowa, Powstańców Wielkopolskich, Bolesława Prusa, Pszeniczna,  Mikołaja Reja, Reymonta, Różana, Rumiankowa, Rzemieślnicza, Rzepakowa, Hanki Sawickiej, Henryka Sienkiewicza, Traugutta, Tulipanowa, Juliana Tuwima, Wyspiańskiego, Zbożowa, Zielona, Stefana Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Żytnia.

5

2

ulice: Asnyka, Bielnikowa, Cicha, Dąbrowszczaków, Górna, Gen. Józefa Hallera, Władysława Jagiełły, Katarzyny, Marii Konopnickiej, Kopernika, Kościuszki, Krótka, Łąkowa, Mazurska, Męczenników, Mławska, Młyńska, Ogrodowa, Elizy Orzeszkowej, Parkowa, Piwna, Pl. Biedrawy, Pl.1 Maja, Pl.Mickiewicza,  Pocztowa, Poprzeczna, Marii Skłodowskiej-Curie, Słoneczna, Słowackiego, Strumykowa, Średnia, Tylna,  Waryńskiego, Wąska, Wolności, Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Zamkowa, Boya-Żeleńskiego.

5

3

ulice: Karłowicza, Lenartowicza, Nidzicka, Norwida, Olsztyńska, Północna, Marii Zientary - Malewskiej.

5

4

ulice: Olgi Boznańskiej, Mariana Buczka, Józefa Chełmońskiego, Jana Cybisa, Tytusa Czyżewskiego, Drzymały, Juliana Fałata, Maksymiliana Gieryrnskiego, Artura Grottgera, Janusza Korczaka, Wojciecha Kossaka,    Kwiatowa, Stanisłwa Lentza, Leśna, Tadeusza Makowskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Piotra    Michałowskiego, Młodzieżowa, Modrzewiowa, Okólna, Okrężna, Org. Młodz. Tow. Uniwer. Robotn.,

Aleksandra Orłowskiego, Piaskowa, Władysława Podkowińskiego, Zbigniewa  Pronaszko, Robotnicza,

Ludwika Rydygiera, Sportowa, Strzeleczyka, Wita Stwosza, 19 Stycznia, Jana Styki, Emilii Sukertowej-Biedrawiny,  Świerkowa, Warmińska, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Wrzosowa, Leona Wyczółkowskiego, Zacisze, Zuchowa, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Młodzieży Polskiej, Związku  Młodzieży Socjalistycz., Związku Młodzieży Wiejs.„Wici", Związku Walki Młodych..

6


(Dz.Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 lipca 2002r. Nr 84, poz.1224)

 

 

 

v       Podział miasta na okręgi wyborcze (granice ich numery) dla wyboru Rady Miejskiej w Działdowie w 2002r. obrazuje MAPA  (rozmiar pliku 365 kb).

 

 

v       Dotychczasowe kadencje rad gmin przypadały na lata:

 

I         1990 -1994

II        1994 -1998

III       1998 -2002

IV      2002 -2006

 

 

v       Skład Rady Miasta Działdowo (21 radnych):

          

1.       BARTKOWSKA Teresa

2.       BERA Zdzisław

3.       BRZOZOWSKI Jerzy Stanisław

4.       DWÓRZNIK Marek

5.       JABŁOŃSKI Henryk Józef

6.       KARPIŃSKI Roman

7.       KASZUBSKI Bogdan

8.       KONARZEWSKA Elżbieta

9.       KOPAŃSKI Zbigniew

10.    KOŹMIŃSKI Antoni

11.    MICHALSKI Jerzy

12.    NOWICKI Wiesław

13.    ODACHOWSKI Marian Andrzej

14.    ORZECHOWSKI Józef

15.    PYDYNKOWSKI Antoni

16.    SPYCHALSKI Józef

17.    STEFANINA Stanisław

18.    STOLARSKI Adam

19.    STRUZIK Michał Henryk

20.     DUDEK Zbigniew
TABACZKA Krzysztof Wiesław *

21.    TESKA Andrzej Roman

 

* - Rada Miasta Działdowo uchwałą Nr XXIX/251/05 z dnia 2 czerwca 2005r. stwierdziła wygaśnięcie 
     mandatu radnego Krzysztofa Wiesława TABACZKI z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu

 




 

BARTKOWSKA Teresa

 Przewodnicząca Rady Miasta

 Członek Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

 Członek Klubu Radnych Prawicy

 Radna Rady Miasta III i IV kadencji.

Do Rady Miasta IV kadencji wybrana z listy nr 11 Komitet Wyborczy Wyborców ”Samorząd 2002” w okręgu wyborczym nr 4.


 

 

 

 

ODACHOWSKI Marian Andrzej

 

?    Wiceprzewodniczący Rady Miasta

?    Z-ca Przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta I, II, III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 3.

 

 

 

 

 

STRUZIK Michał Henryk

 

?    Wiceprzewodniczący Rady Miasta

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 9 Komitet Wyborczy Wyborców >LIGA DZIADOWSKA< w okręgu wyborczym nr 4.

 

 

 

 

 

BERA Zdzisław

 

?    Z-ca Przewodniczącego Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 2.

 

 

 

 

 

BRZOZOWSKI Jerzy Stanisław

 

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 1.

 

 

 

 

DUDEK Zbigniew 

 Z-ca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej 

 Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska
 

   Radny Rady Miasta IV kadencji.

   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 11 Komitet Wyborczy Wyborców ”Samorząd 2002” w okręgu wyborczym nr 4 (uzyskując kolejno największą liczbę głosów) w miejsce wygasłego mandatu radnego Krzysztofa Wiesława TABACZKI z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu).






 

 

DWÓRZNIK Marek

 

?    Z-ca Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Przewodniczący Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 8 Wspólnota Samorządowa w okręgu wyborczym nr 4.

 

 

 

 

 

JABŁOŃSKI Henryk Józef

 

?    Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Członek Komisji Rewizyjnej

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 9 Komitet Wyborczy Wyborców >LIGA DZIADOWSKA< w okręgu wyborczym nr 3.

 

 

 

 

 

KARPIŃSKI Roman

 

?    Członek Komisji Rewizyjnej

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 10 Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNE MIASTO w okręgu wyborczym nr 2.

 

 

 

 

 

KASZUBSKI Bogdan

 

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 10 Komitet Wyborczy Wyborców WSPÓLNE MIASTO w okręgu wyborczym nr 1.

 

 

 

 

 

KONARZEWSKA Elżbieta

 

?       Przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

?       Członek Komisji Rewizyjnej

?       Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?       Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radna Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrana z listy nr 12 Komitet Wyborczy Wyborców BLOK BEZPARTYJNY w okręgu wyborczym nr 3.

 

 

 

 

KOPAŃSKI Zbigniew

 

?    Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

?    Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 9 Komitet Wyborczy Wyborców >LIGA DZIADOWSKA< w okręgu wyborczym nr 2.

 

 

 

 

 

KOŹMIŃSKI Antoni

 

?    Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Członek Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta I (od 1992r. po wyborach uzupełniających przeprowadzonych w związku z podziałem miasta i gminy) i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 12 Komitet Wyborczy Wyborców BLOK BEZPARTYJNY w okręgu wyborczym nr 2.

 

 

 

 

 

MICHALSKI Jerzy

 

?    Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 4.

 

 

 

 

 

NOWICKI Wiesław

 

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Przewodniczący Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta I (od 1992r. po wyborach uzupełniających przeprowadzonych w związku z podziałem miasta i gminy), II, III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 2.

 

 

 

 

 

ORZECHOWSKI Józef

 

?    Członek Komisji Rewizyjnej

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 12 Komitet Wyborczy Wyborców BLOK BEZPARTYJNY w okręgu wyborczym nr 4.

 

 

 

 

 

PYDYNKOWSKI Antoni

 

?    Z-ca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

?    Członek Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wstąpił (uzyskując kolejno największą liczbę głosów) w miejsce wygasłego mandatu radnego DUCHNY Ryszarda Zbigniewa z listy nr 11 Komitet Wyborczy Wyborców ”Samorząd 2002” w okręgu wyborczym nr 1.

 

 

 

 

 

SPYCHALSKI Józef

 

?    Z-ca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki


?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 1.

 

 

 

 

 

STEFANINA Stanisław

 

?    Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Komisji Spraw Społecznych i Porządku Publicznego

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 11 Komitet Wyborczy Wyborców ”Samorząd 2002” w okręgu wyborczym nr 3.

 

 

 

 

 

STOLARSKI Adam

 

?    Przewodniczący Komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów

?    Członek Klubu Radnych Prawicy

 

?   Radny Rady Miasta IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wstąpił (uzyskując kolejno największą liczbę głosów) w miejsce wygasłego mandatu radnego BŁAŻEJCZYKA Marka Jana z listy nr 9 Komitet Wyborczy Wyborców >LIGA DZIAŁDOWSKA< w okręgu wyborczym    nr 1.

 

 

 

 

 

TABACZKA Krzysztof Wiesław

 

?    Członek Komisji Rewizyjnej

?    Członek Komisji Budżetu i Finansów


 

?   Radny Rady Miasta II i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 11 Komitet Wyborczy Wyborców ”Samorząd 2002” w okręgu wyborczym nr 4.

 
Rada Miasta Działdowo uchwałą Nr XXIX/251/05 z dnia 2 czerwca 2005r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Krzysztofa Wiesława TABACZKI z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu.

 

 

 

 

TESKA Andrzej Roman

 


?    Członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

?    Członek Klubu Radnych ”Sojusz Lewicy Demokratycznej”

 

?   Radny Rady Miasta III i IV kadencji.

?   Do Rady Miasta IV kadencji wybrany z listy nr 3 Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD-UP w okręgu wyborczym nr 3.

 


 


 

Dział 1. Członkowie organów gminy według wieku — stan w dniu 31 XII 2002r.

Wyszczególnienie

Ogółem

W wieku

24 lata

i mniej

 

25-29

 

30-39

 

40-59

 

60 lat

i więcej

 

0

1

2

3

4

5

6

Radni ogółem (w.2+3)

1

21

 

 

 

 

2

17

2

Mężczyźni

2

19

 

 

 

 

2

15

2

Kobiety

3

2

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Burmistrz

 

ý mężczyzna   ¨ kobieta

4

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 



Dział 2. Członkowie organów gminy według poziomu wykształcenia — stan w dniu 31 XII 2002r.

Wyszczególnienie

Z wykształceniem

 

wyższym

policealnym

średnim a)

                                 b)

podstawowym

pozostałym

razem

w tym zasadniczym zawodowym

0

1

2

3

4

5

6

Radni ogółem (w.2+3)

1

14

3

3

 

 

1

 

 

Mężczyźni

2

13

3

2

 

 

1

 

 

Kobiety

3

1

 

1

 

 

 

 

 

 

Burmistrz

4

1

 

 

 

 

 

 

 

 


 a) Łącznie z wyższym nieukończonym. b) Łącznie ze średnim nieukończonym.



 

Dział 3. Członkowie organów gminy według grup zawodów — stan w dniu 31 XII 2002r.

Wyszczególnienie

Parlamen­tarzyści, wyżsi urzędnicy i kierow­nicy

Specja­liści

Technicy i inny średni personel

Pracow­nicy biurowi

Pracowni cy usług oso­bistych i sprze­dawcy

Rolnicy, ogrodnicy, leśnicy i rybacy

Robotnicy przemys­łowi i rzemieśl­nicy

Opera­torzy i mon­terzy maszyn i urządzeń

Pracow­nicy przy pracach prostych

Siły zbrojne

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Radni ogółem (w.2+3)

1

 

 

14

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

Mężczyźni

2

 

 

13

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

Kobiety

3

 

 

1

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz

4

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Załączniki

Powiadom znajomego

Powiadom znajomego

* Pole wymagane

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij